kalendarzpn-pt zegar8:30-15:30
telefon+48 71-791-66-82 kopertainfo@antywirus-nod32.pl

Antywirus, antyspyware i antyphishing

  • Antywirus :

Definicja: Antywirus to program komputerowy, którego głównym celem jest wykrywanie, blokowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, takiego jak wirusy, trojany, robaki i inne formy szkodliwego kodu.
Funkcje: Antywirus analizuje pliki i aktywność systemu w poszukiwaniu charakterystycznych wzorców lub sygnatur złośliwego oprogramowania. Może również korzystać z heurystyki (analizy zachowań) w celu identyfikacji potencjalnie niebezpiecznych działań.

  • Antyspyware :
Definicja:Antyspyware to program zaprojektowany do wykrywania, blokowania i usuwania szpiegującego oprogramowania (spyware). Spyware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które śledzi aktywność użytkownika bez jego wiedzy i zgody, zbierając informacje o nawykach przeglądania, hasłach, lub innych poufnych danych.
Funkcje: Antyspyware monitoruje aktywność systemu w poszukiwaniu oznak szpiegowskiego oprogramowania, blokuje jego instalację lub usuwa istniejące ślady spyware.

  • Antyphishing :
Definicja: Antyphishing to zabezpieczenie przed próbami phishingu. Phishing to atak polegający na podszywaniu się pod zaufane źródło w celu oszukania użytkowników i uzyskania poufnych informacji, takich jak hasła czy dane finansowe.
Funkcje: Programy antyphishingowe starają się identyfikować podejrzane strony internetowe, wiadomości e-mail czy inne formy komunikacji, które mogą być używane do przeprowadzenia ataku phishingowego. Mogą ostrzegać użytkowników przed wejściem na podejrzane strony lub interakcją z podejrzliwymi komunikatami.