kalendarzpn-pt zegar8:30-15:30
telefon+48 71-791-66-82 kopertainfo@antywirus-nod32.pl

Czy antywirus ESET Nod32, Internet Security lub Smart Security Premium działają na Windows 7 lub Windows 8?

Ostatnią wersją, którą w ogóle można było zainstalować na systemie Windows 7 oraz Windows 8 to wersja 16.0. Kolejne wersje 16.x czyli 16.1 lub 16.2 nie były już możliwe do zainstalowania na tych systemach.
Na stronach producenta (https://support-eol.eset.com/pl/policy_home/product_tables.html) czytamy, że wersja 16 jest obecnie (tj. na czas pisania tego artykułu czyli 23.02.2024) w fazie "ograniczonej obsługi".
Przeczytaj tutaj co to oznacza (https://support-eol.eset.com/pl/policy_home/support_levels.html).
Skoro tak, to nadal bez problemu powinniśmy mieć możliwość używania antywirusa ESET, otrzymywać aktualizacje definicji wirusów itp., jednak z tym zastrzeżeniem, że:
  • będzie to maksymalnie wersja 16.0
  • nie możemy liczyć na jakieś szczególne wsparcie pomocy technicznej
Jak na razie super!
Pojawił się jednak problem: skąd pobrać wersję 16.0?
Na stronie ESET do pobierania starszych wersji (https://support.eset.com/en/kb2885-download-and-install-eset-offline-or-install-older-versions-of-eset-products) mogę pobrać instalatora do wersji 16, jednak jest to instalator do ostatniej edycji wersji 16.x czyli 16.2.

Ten instalator jest dla nas bezużyteczny - potrzebujemy 16.0. Co zrobić?
W dokumentacji do wersji 16.0 jest podstrona gdzie podane są linki do tzw. instalatorów off-line.
Oto link do tej strony: https://help.eset.com/eis/16.0/pl-PL/installation_offline.html.
Ściągamy, instalujemy i powinno wszystko grać - przynajmniej do momentu, gdy zakończy się ograniczone wsparcie dla wersji 16, czyli do października 2024.
Musimy również pamiętać o tym, żeby program ESET działał na naszym komputerze, nasz system operacyjny musi być aktualizowany na bieżąco oraz posiadać zainstalowane wymagane dodatki do systemu Windows zgodnie z podanymi przez producenta: (https://help.eset.com/eav/15/pl-PL/outdated_os.html) .
Co po tym czasie? Praktyka używania antywirusa ESET pokazuje, że jego stare wersje działają i aktualizują się jeszcze dłuuuugo po zakończeniu jakiegokolwiek wsparcia!
Bądźmy więc dobrej myśli i korzystajmy - oczywiście z wersji 16.0. No i potrzebujemy do tego aktywnej licencji - ale to chyba oczywiste?
Możesz ją kupić u nas w fajnej cenie rozpoczynają swoje zamówienie tutaj.