kalendarzpn-pt zegar8:30-15:30
telefon+48 71-791-66-82 kopertainfo@antywirus-nod32.pl

Jakie dane powinienem podać do licencji na oprogramowanie ESET?

Dane niezbędne do wystawienia licencji na oprogramowanie antywirusowe ESET zależą od rodzaju licencji, jaka jest nabywana. Dla licencji pojedynczych lub licencji SECURITY PACK potrzebna jest tylko nazwa licencjobiorcy np. nazwa firmy lub imię i nazwisko. Dla pozostałych licencji wymagana jest nazwa (nazwa firmy lub instytucji albo imię i nazwisko) oraz dodatkowo adres, a także NIP - jeśli nabywcą jest firma albo instytucja.

Ważne jest jednak, aby dane te dotyczyły osoby firmy lub instytucji, która daną licencję będzie wykorzystywała. Nie mogą to być dane firmy, która licencję zamierza odsprzedać dalej. Należy zawsze podać dane klienta końcowego bo to na niego, a nie na firmę pośredniczącą w transakcji wystawiana jest licencja! Oczywiście dokument sprzedaży wystawimy na firmę, która dokonuje faktycznego zakupu.

UWAGA: bardzo ważne jest aby prawidłowo wpisać dane właściciela licencji dla licencji pojedynczych lub dla produktu SECURITY PACK. Dane właściciela licencji to jedyna informacja, która wiąże licencję z daną osobą lub firmą. W przypadku podania niewłaściwych lub niekompletnych danych może być później trudno odszukać taką licencję jeśli nie posiadamy loginu i hasła. Co gorsza na skutek źle wprowadzonych danych możemy nie być w stanie udowodnić, iż licencja należy faktycznie do nas!!! Dlatego w przypadku firm (chodzi głównie o osoby fizyczne) dobrą praktyką jest podawanie zarówno nazwy firmy jak i imienia i nazwiska. Generalnie lepiej jest podać troszkę za dużo informacji niż za mało.

Oczywiście w przypadku problemów z udowodnieniem posiadania prawa do licencji mogą Państwo zawsze liczyć na naszą pomoc, jednak najlepiej mieć te sprawy załatwione prawidłowo od samego początku.